Isparta’nın Eğirdir ilçesinde bir evden 300 bin lira değerinde ziynet eşyası çaldığı belirlenen şahıs konakladığı otel odasında yakalandı. Şahsın daha öncede 4 farklı hırsızlık olayında gerçekleştirerek yüklü miktarda para, ziynet eşyası ve ev eşyaları çaldığı belirlendi.

Eğirdir İlçesi Jandarma Komutanlığı, Jandarma Kriminal Soruşturma Timi ve Asayiş Timi’ne gelen bir ihbarda, Isparta'nın Eğirdir İlçesi'ne bağlı Yuvalı köyünde yaşayan bir vatandaşın evinden 300 bin lira değerindeki mücevherin çalındığı bilgisi alındı. Ekiplerin yaptığı incelemede hırsızlık zanlısı Zafer Aydemir'in Uluborlu ilçesindeki bir otelde kaldığı belirlendi. Jandarma gerçekleştirdiği operasyonda şüpheli Aydemir, çaldığı bileziklerle birlikte gözaltına alındı.

Çaldıkları altının bir kısmını satarak paraya çeviren şüphelilerin üstünde, 8 bin dolar ve 30 bin lira yakalandı. Eğirdidir Bölge Jandarma Komutanlığı görevlileri, geniş kapsamlı inceleme yaparak Eğirdir bölgesinde geçmişte 9 bin lira nakit ve 120 bin lira değerinde mücevher hırsızlığı meydana geldiğini, bir başka vatandaşın ise 10 bin lira nakit, 30 bin lira mücevher çaldığını bildirdi. Bir başka vatandaşın evindeki bilekliği ve 75 bin TL nakit paranın çalındığını tespit etti.

Eğirdir İlçe Emniyet müdürlüğü görevlilerinin yaptığı çalışmalar sonucunda Şüpheli Zafer Aydemir ikamet ettiği apartmanın Bodrum katında kızının çeyizlerini depolayan M.D isimli bayan sıfır Arçelik marka çamaşır makinası, buzdolabı, çelik tencere takımı, teflon tava, setlerinin çalınması olayı ile ilgili yaptığı araştırmada olayı gerçekleştiren kişinin Zafer Aydemir olduğunu belirleyerek yaptığı araştırmada çaldığı malzemeleri 900 TL karşılığında sattığını tespit etti.

Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Isparta Kapalı Cezaevine götürüldü.