Türkiye’de tarımsal üretimin ve kırsal hayatın devamlılığının sağlanmasında kadınlarımızın rolü yok sayılamayacak kadar önemlidir.
Kadınlarımızın tarımsal üretimdeki konumuna dikkat çekmek amacıyla her yıl uluslararası boyutta 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır.
Tarladan mutfağa dokunduğu her şeye değer katan, elinin değdiği her şeyi güzelleştiren, elinin bereketini toprağa aktaran, üretimin her aşamasında çalışmalarını sürdüren, emekleriyle toprağı bir hamur gibi yoğuran, öncelikle evi ve ailesi için emek veren sonrasında vatanı için çalışan tüm çiftçi kadınlarımıza Bucak Ziraat Odası olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunar ve bütün çiftçi kadınlarımızın Dünya Çiftçi Kadınlar Günü’nü kutlarız.
15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü
Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü hakkında bir mesaj yayımladı.
Yorumlar